ISKA Czech republic ISKA Czech republic Watejitsu

MS ISKA Česká republika 19.8. – 23.8. 2008

Šampionát se konal v Olomouci, kde se sjelo na 700 špičkových závodníků ze 41zemí, včetně zástupců z exotického Kamerunu, Libanonu a Sýrie. O tituly se bojovalo v kategoriích plnokontaktních disciplín (full, kick, oriental), polokontaktních (semi, light) a formy (tradiční, soft, freestyl, se zbraní a beze zbraně). Vedle České republiky byly na mistrovství světa nejpočetnějšími výpravami reprezentace Anglie a Walesu, Francie, Německa, Polska, Rakouska a Turecka.

Za Českou republiku byli nominováni z našeho klubu tito závodníci: Jiří Filatov, Petra Nováková, Ester Doláková a také jejich trenéři Ing. Jana Riplová a Jan Vasilenko. Soutěžili jsme v kategoriích formy a formy se zbraní. Po náročné roční přípravě jsme dokázali, že patříme mezi světovou elitu.

Škoda, že se před soutěží zranil nadějný mladý závodník Jiří Filatov, do kterého jsme vkládali velké naděje v kategorii formy se zbraní.

V kategorii mužů formy se zbraněmi vybojoval p. Vasilenko stříbro a v kategorii mix 3. místo. V poli poražených nechal za sebou např. zástupce Německa, Rakouska, Turecka a další. Nejvíce používanými zbraněmi, které závodníci předvedli, byla tyč, katana, sai a tonfa.

Jana Riplová v kategorii hardstyl obsadila 3. místo, v kategorii formy se zbraněmi 2. místo. Ester Doláková obhájila stříbro z roku 2006 v hardstyl.

Petra Nováková po 5. příčce v kategorii formy se zbraněmi na červnovém otevřeném mistrovství Slovenska mezi ženami předvedla vzestupnou formu a na mistrovství světa vybojovala bronz v kategorii zbraně juniorek.

Jak to na MS probíhalo najdete v naši fotogalerii.

více čti zde

4.4. - 8. 4. 2007 ME ISKA, Maďarsko

MISTROVSTVÍ EVROPY ISKA v kickboxu proběhlo v termínu 3.-8.4.2007 v maďarském městě Szentes nedaleko Szegedu. Český výprava byla jednou z nejpočetnějších a v hodnocení národů se z 22 států a 540 účastníku umístila mezi prvními třemi. Soutěže probíhaly ve všech disciplínách (polokontaktních – semi, light, formy; plnokontaktních – full, kick) a věkových kategoriích.

Organizátoři v počátku trochu podcenili registraci a vážení týmů a hlavně správné zařazení závodníků do kategorií, což mělo za následek nesprávné nalosování do eliminací této vrcholné soutěže, a s tím spojené několika hodinové zdržení první den soutěží. Juniorské disciplíny se musely znova nalosovat, protože např. český tým měl skoro polovinu juniorů zařazenu do soutěží dospělých. Plánovaný začátek na devátou hodinu ve čtvrtek 4.4. byl posunut na poledne. No, nedalo se nic dělat, museli jsme se s tím smířit.

Celá výprava České republiky měla několik desítek sportovců, včetně tří závodníků z Atara karate klubu Ostrava, kteří jeli reprezentovat ČR a Ostravu v kategorii hardstyle. Ester Doláková mezi ženami opět ukázala, že v současné době patří ke špičce v hardstyle v Evropě, když ve finále zdolala maďarskou reprezentantku a obhájila zlato. Jana Riplová v boji o 3. místo porazila německou závodnici a je 2.vícemistryní Evropy.

V hardstyle muži bojoval Jan Vasilenko a v konkurenci mnoha zemí po třech dnech eliminací se stal 2.vícemistrem Evropy.

Jak to na ME probíhalo najdete v naši fotogalerii.

více čti zde

8.5. – 15.5. 2006 MS WPKA, Řecko

Místem konání letošního top podniku světového kickboxingu byla řecká rekreační oblast nedaleko hlavního města Atén, Loutraki. Samozřejmě český tým nemohl chybět a proto Vám přináším několik postřehů z mistrovství, které se uskutečnilo 8.-14.5.2006.

Řečtí organizátoři pořádali obdobný šampionát již v minulosti a s kickboxem mají letité zkušenosti. V Řecku je tento kontaktní sport velice populární, a např. profesionální gala show v Soluni, Aténách a jinde navštěvují tisíce fanoušků, kteří chtějí v reálu vidět své i zahraniční hvězdy. Absolutní domácí modlou je borec Mike Zambidis, kterého známe i z Eurosportu a soutěží K-1 Max, který v nedávné minulosti svedl velmi pěkný zápas s českým borcem Michalem Hansgutem. Zambidis se na Vás dívá nejen ze sportovních plakátů v halách ale i z billboardů i silnic a nákupních středisek. No, snad se dožijeme skutečnosti, kdy se této pocty dočká někdo z českých kickboxerů.

Na pomyslné startovní čáře stáli letos borci z pěti desítek států v počtu do tisícovky a k vidění byli zástupci i trochu exotických států jako třeba Mongolsko, Indie, Albánie, Kuwait, Irán apod. Ale nenechte se mýlit, např. borci z Kuwaitu a Iránu předváděli pěkné zápasy a je vidět, že kickbox u nich již není v plenkách. Celá plejáda dobrý borců přijela z Azerbajdžánu, Kazachstánu, Ruska, Ukrajiny, Uzbekistánu a jiných koutů bývalého sovětského impéria, silný tým mělo domácí Řecko a Jižní Afrika, která nepříliš často soutěží v Evropě. Český tým patřil co do počtu startujících k těm menším, ale výkony předváděl opět grandiózní. „Válčili“ jsme na všech frontách, jak v semicontactu, lightcontactu a formách, tak ve fullcontactu, kickboxu s low-kicks a orientalu. Služebně nejstaršími českými reprezentanty byli bratři Jan a Petr Kazdové (full a light) a Miloš Černý (semi, light), kteří hájili české barvy již na mistrovství Evropy 94 v italském Rimini (!!). Hvězdami týmu, od kterých se očekával výsledek byli kickboxeři Petr Ondruš a Jiří Bursa a v lightcontactu Petr Kotík, který již šest let neprohrál na žádné významné světové či evropské soutěži.

V soutěžích juniorů jsme měli několik zástupců, kteří potenciálně patřili k medailových nadějím, což také potvrdili. Jsme rádi, že nastupující generace mladých závodníků má možnost získávat zkušenosti na zahraničních turnajích, protože bez mládeže by se žádný sport nevyvíjel. A výsledky? Ve svých váhových kategoriích zvítězili:

Semicontact: Michal Němeček, Pavel Benedikt přidal stříbro ve free style sestavách a bronz v semicontactu
Lightcontact: Monika Jindrová, Ivana Hanzlová, Eliška Dobrozemská přidala stříbro v sestavách hard style

Dospělí závodníci se představili ve větším počtu, než junioři a jako celek vybojovali několik zlatých medailí. Nebyla to vůbec lehká záležitost, když jsem v jednotlivých kategoriích neviděl skutečně žádného slabšího borce, nebo-li „outsidera“ . Jsou již dávno pryč ty doby, kdy mohl sportovec narazit na začátečníka třeba z Ugandy, Senegalu či jiných států, který to moc neuměl. Dnes i tito borci jsou nebezpeční, protože studují či žijí přímo v některých evropských zemích (třeba Belgie, Francie, Holandsko) a trénují v prestižních klubech. Zástupci třeba Kuwaitu, Spojených Arabských Emirátů pořádají stáže s předními libanonskými, řeckými či jordánskými borci. Takže i v tomto našem sportu se svět vyrovnal a tudíž je dobře, že překvapit může každý. Nic není dopředu rozhodnuto a na medaile byli adepti všichni, kteří byli zařazeni do startovního pavouka.

Po tuhých bojích vybojovali medaili pro Českou republiku následující sportovci:

Fullcontact: zlato Lukáš Wolf, stříbro Klára Lochová, v juniorském fullcontactu stříbro Martina Jindrová (tato disciplína je na pořad MS zařazována velmi zřídka), bronz Vendula Vokálová
Kickbox s low-kicks: zlato Petr Ondruš, Jiří Bursa, stříbro Martin Berka, Klára Lochová, bronz Eva Líšková
Oriental: stříbro Radek Vančura
Semicontact: zlato Petr Kotík, Martin Štorkán
Lightcontact: zlato Petr Kotík, Miloš Černý – soutěž veteránů, Vendula Vokálová, Martin Štorkán
Sestavy: free style – zlato Jonáš Petřík, hard style – stříbro Ester Doláková

Utržené šrámy a několik zranění je jedním z důkazů, že se v tomto sportu „nikdo s nikým nemazlí“. Těžšími zraněními to bohužel odnesli a dva naši, Petr Hřivna, úřadující mistr Evropy v kickboxu, kterému hned v prvním zápase zlomil čelist pozdější vítěz této disciplíny a váhové kategorie. Po dohodě s vedením týmu odcestoval raději zpět domů. Na letiště Petra odvezli manželé Svobodovi, kteří s námi odcestovali do Řecka na svoji dovolenou a podpořit tým. Slávek Svoboda, předseda ČUBU, neváhal ani minutu, akčně zajistil vypůjčení vozidla a ráno ve tři hodiny vezl zraněného borce na letiště v Aténách, tak aby stihl spoj v šest ráno do Prahy. Je to funkcionář, na kterého je spolehnutí vždy, když je to „tlustým napřed“, což nejednou dokázal i v minulosti. Další šrám většího rázu si přivodil Martin Berka, který jako správný srdcař i do finále na svůj zápas v kategorii „open“ nastoupil a se svým azerbajdžánským sokem se utkal. Jeho zanícený otok v noze a teplota však i jeho statečný výkon trochu srazila. Neskromně zde napíši, že kdyby byl Martin OK, tak by vyhrál. Ale kdyby ve sportu neplatí, proto přejme úspěch soupeři, Martin bojoval se ctí a dokázal jako všichni členové týmu, že se „lvíčkem na prsou“ se nic nebalí.

Výbornou práci odvedl Dušan Macák, státní trenér a hlavní coach týmu. Pomohl dle možností i zkušený Petr Kotík, který např. povede semináře na americkém kontinentě, Dušan Macák dostal nabídku na výcvikový kemp pro iránské kickboxery.

Co závěrem? Tak myslím zmínit rozhodčí, Pavla Kocábka a Michala Prstka, kteří odvedli výbornou práci, když stáli na „place“ 9-10 hodin denně. Já osobně jsem byl rád, že jsem byl před časem zvolen do organizačního výboru pro MS a ME. Práce je to zajímavá a o to radostnější, když se daří našim barvám.

Autor: Michal Frabša

Jak to na MS probíhalo najdete v naši fotogalerii.

více čti zde

26.4. - 30.4. 2006 ME ISKA Augsburk, SRN

Jak to na ME probíhalo najdete v naši fotogalerii.

Aktuálně

World Cup 2014

Lukáš "VLK" Wolf - obhajoba profi titulu!!!!

ME

Máme ring, děkujeme Vám

ring
Poděkování a info zde

ISKA World title

Iska World title

Sponzoři

Ostrava
Pneukom

Projekty, dodávky, montáže a servis pneumatických technologických celků a kompresorových stanic

Copyright © 2009 Watejitsu, všechna práva vyhrazena