ISKA Czech republic ISKA Czech republic Watejitsu

Noc mistrů ČUBU - nominace Král mistrů 2008

Jan Vasilenko

Ján Vasilenko

Disciplíny: zakladatel stylu sebeobranného stylu Watejitsu, kumite, formy se zbraní i beze zbraně

Sportovní úspěchy: 2008 mistrovství světa , 3. místo mix formy se zbraněmi Olomouc, 2. místo formy se zbraněmi muži

2007 mistrovství Evropy 3. místo tradiční japonské formy, Szentes, Maďarsko

závodil v kata i kumite do 65 kg, později do 70 kg v Krajské lize a Národních pohárech. Poslední zápas kumite absolvoval ve 40 letech proti Markovi Hegedyšovi z Baníku Havířov na Národním poháru

Odchovanci: dva vícemistři světa, tři mistři Evropy a čtyři vícemistři Evropy, jeden vícemistr světového poháru, mistři republiky ČSFR, ČR - cca 40 studentů, většinou kumite

Bojovým uměním se zabývám od roku 1970. Začal jsem trénovat trénovat judo v klubu TJ NHKG (dnešní AcelorMittal), které jsem studoval 4 roky.
Po přestěhování do Havířova jsem začal studovat karate Shotokan v TJ Důl president Gottwald. Po přerušení z důvodu prezenční vojenské služby začínám trénovat opět ka¬rate Shotokan, ale v TJ Baník Ostrava.. Zde jsem trénoval karate Shotokan dlouhých 11 let, až do získání prvního mistrovského černého pasu, který jsem složil před zkušebními komisaři p. Olinem Ohnútem (předseda ČSKe), Ing. Jurkovičem (pověřenec kata pro ČR) a p.Václavem Havlů (mistr Evropy a vicemistr světa v kumite). Složení této komise zaručovalo úroveň a kvalitu prováděné zkoušky.
V TJ Baník Ostrava jsem byl členem výkonného výboru. Trénoval jsem děti, dospělé a vedl reprezentační družstvo žen (Eva Jiroutová, Jana Fojcíková-Galiová mistryně ČR). Stal jsem se zkušebním komisařem ČSKe.
Po odchodu z TJ Baník Ostrava jsem založil Junior karate klub Ostrava (v té době třetí klub v Ostravě), ze kterého vzešlo mnoho mistrů ČR, jak v kata, tak i v kumite. Později na jsem na základě svých praktických zkušeností a dlouhou odborností v karate pomáhal založit i další klub v Ostravě Karate Atffis a další.
V současné době jsou z mých bývalých žáků nejznámější mistři ČR Patricie Klapalová kata a Adam Hrnčíř kumite, kteří u mne trénovali mnoho let. Dále Ester Doláková, Eliška Dobrozemská a Ing. Jana Riplová, všechny mistryně a vicemistryně Evropy a světa. Ing. J.Riplová byla v roce 2008 oceněna ČUBU na Noci mistrů a vstoupila do Síně slávy.
Sám jsem aktivně závodil v kata i kumite do 65 kg, později do 70 kg . Poslední zápas kumite jsem absolvoval ve 40 letech proti Markovi Hegedyšovi z Baníku Havířov na Národním poháru. Zatím poslední soutěž v kata a kobudo jsem absolvoval v 51 letech. (Jsem vicemistr Evropy 2007 a světa 2008).

Vždy jsem měl hlavně zájem o sebeobranu, proto jsem studoval wing chun, páky u mi¬stra Jiu jutsu p. Petráše, Alkampf-jitsu a okinawské styly karate jitsu u mistrů karate Okinawy. Mistr Johny Vansimpsen 9.Dan Aiki jitsu mě přijal za svého žáka.
Toto vše vedlo v roce 1996 k založení stylu bojového umění Wa-te jitsu dó (jitsu - technika; později doplněno znakem Dó - cesta; jitsu nezaměňovat s jutsu) v ČR, který upřednostňuje vynikající úderovou techniku, ve spolupráci s kryty, kopy, pákami a tlakovými body. Systémem výuky a pojetím technik se řadíme k původně okinawským stylům TE a WA-Jitsu. Postoje jsou vyšší jako ve školách Shorin ryu a stylu Bílého jeřába. Vše je v jednotě těla, mysli a vnitřní energie. Styl je koncipován tak, aby jej zvládli všichni zájemci bez rozdílu věku.

Český svaz wate jitsu dó a bojových umění (Wa-te jitsu dó ČR) je členem České unie bojových umění (ČUBU).

Mám své vlastní mini dóžó, kde jsou zrcadla, makiwara, panák na wing-chun a mám zde zbraně Bó, Sai, nunchaku, tonfu a dále různé bouchací pytlíky pro rozvoj vnitřní energie.

více čti zde

Ing. Jana Riplová

Ing. Jana Riplová

II. trenérská třída FTVS UK Praha

Trenér: Ján Vasilenko, 6. dan

Disciplíny: formy se zbraní i beze zbraně, kumite

Sportovní úspěchy: 2008 mistrovství světa 2. místo formy se zbraněmi a 3. místo tradiční japonské formy, Olomouc

2007 mistrovství Evropy 3. místo tradiční japonské formy, Szentes, Maďarsko

2006 Světový pohár karate 2. místo kata, Eslöv, Švédsko

2005 Evropský pohár univerzit a Pohár SNP 2. místo kata, Bánská Bystrica, SR

2004 – 2008 MČR ČSFu medailová umístění, několikanásobná mistryně ČR hardstyle

Aktuálně

World Cup 2014

Lukáš "VLK" Wolf - obhajoba profi titulu!!!!

ME

Máme ring, děkujeme Vám

ring
Poděkování a info zde

ISKA World title

Iska World title

Sponzoři

Ostrava
Pneukom

Projekty, dodávky, montáže a servis pneumatických technologických celků a kompresorových stanic

Copyright © 2009 Watejitsu, všechna práva vyhrazena